قالب پرشين بلاگdownload

خاطرات و دل نوشته ها
یاد ایامی که در گلشن فغانی داشتم ***** در میان لاله و گل آشیانی داشتم
نويسندگان
شیردل شیروانی انارک

Related image

بنام خدا

لقمه های حلال یا حرام؟

لقمه های گلوگیر این بار در بانک ها

تا به حال در مورد "لقمه گلوگیر" چیزی شنیده اید؟ اصلا شده که لقمه ای گلویتان را گیر بیاندازد و نتوانید قورتش بدهید؟! حتما با خودتان می گویید این دیگر چه عبارتی است؟! "لقمه گلوگیر" با شنیدنش هم گلوی انسان می گیرد .

قبل ترها که مردم و روزگار مردم به قولی صاف و ساده تر بود و دروغ و دقل کاری و ربا خوری این قدر فضای جامعه را منور نکرده بود، لقمه های حرام و شبهه ناک از گلوی عده ای پایین نمی رفت و درگلو گیر می کرد به طوری که معلوم می شد کدام لقمه حلال است و کدام غیر حلال ...


ادامه مطلب

 
 
[ پنج شنبه 14 دی 1396  ] [ 06:49 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Image result for ‫تصویر برای حدیث ارزش انسان در کلام امام حسین‬‎

بنام خدا

گوشه اى از اخلاق امام حسین علیه السلام‏

ارزش انسان‏

عربى به محضر حضرت امام حسين عليه السلام رسيد و گفت: پسر پيامبر خدا! ديه كامله اى را ضامن شده ام و از پرداختش ناتوانم، نزد خود گفتم: آن را از كريم‏ترين مردم درخواست می كنم و كريم‏تر از اهل بيت‏ پيامبر سراغ ندارم.
حضرت فرمود: برادر عرب سه مسأله از تو می پرسم، اگر يكى را جواب دادى يك سوم مال درخواستى را به تو می دهم، اگر دو مسأله را پاسخ گفتى دو سوم آن را می پردازم، اگر هر سه را جواب گفتى همه مال را می دهم.
عرب گفت: آيا مانند تو كه از اهل دانش و شرفى از مثل من مسأله می پرسد؟ حضرت فرمود: آرى، از جدم رسول خدا صلى الله عليه و آله شنيدم كه می گفت: ارزش به اندازه معرفت است، عرب گفت: بپرس اگر توانستم پاسخ می دهم و اگر نتوانستم از حضرتت ياد می گيرم و تاب و توانى جز به يارى خدا نيست.


ادامه مطلب

 
 
[ چهارشنبه 13 دی 1396  ] [ 06:49 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Related image

بنام خدا

گوشه اى از اخلاق امام حسین علیه السلام‏

نشانه خدمت‏

در حادثه كربلا بر پشت شانه حضرت امام حسين عليه السلام اثرى زخم مانند يافتند، از حضرت امام زين العابدين عليه السلام درباره آن پرسيدند، حضرت فرمود: اين نشانه و اثر، برجا مانده از سنگينى كيسه چرمى پر از مايحتاج بيوه زنان و ايتام و تهيدستان است كه همواره آن حضرت براى رساندن به آنان به دوش می كشيد.«3»

درودى برتر

انس بن مالک می گويد: نزد حضرت امام حسين عليه السلام بودم، كنيزش بر او وارد شد و دسته اى ريحان به عنوان شاد باش و تحيت تقديم حضرت كرد، حضرت به او فرمود: در راه خدا آزادى!


ادامه مطلب

 
 
[ سه شنبه 12 دی 1396  ] [ 07:06 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Image result for ‫تصویر برای حدیث کریم ترین مردم‬‎

بنام خدا

گوشه اى از اخلاق امام حسین علیه السلام‏

كريم‏ ترين مردم‏

عربى بيابان نشين وارد مدينه شد و از كريم‏ترين مردى كه در آن ساكن است جويا شد، او را به حضرت امام حسين عليه السلام راهنمايى كردند، عرب وارد مسجد شده، حضرت را در حال نماز ديد؛ در برابر حضرت ايستاد و شعرى به اين مضمون سرود:
آنكه بر در خانه ات حلقه كوبد، اميدش نا اميد نمی گردد، تو عين جود و سخايى و تو تكيه گاهى، پدرت هلاك كننده طاغيان نافرمان بود، اگر شما نبوديد دوزخ بر ما منطبق بود.
حضرت به آن عرب سلام كرد و به قنبر فرمود: از مال حجاز چيزى باقى نمانده؟ گفت: آرى، چهار هزار دينار، فرمود:


ادامه مطلب

 
 
[ دوشنبه 11 دی 1396  ] [ 06:34 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Image result for ‫تصویر برای اخلاق امام حسین‬‎

بنام خدا

گوشه اى از اخلاق امام حسین علیه السلام‏ - بخش اول

از امام حسين عليه السلام نقل است كه گفت: براى من ثابت است كه رسول خدا صلى الله عليه و آله فرموده: بهترين كارها پس از نماز، دلِ مؤمنى را شاد كردن است، اگر گناهى در كار نباشد.

شادى دل مؤمن‏

روزى آن حضرت غلامى را ديدند كه با سگى غذا می خورد. سبب پرسيدند، گفت: اى پسر رسول خدا صلى الله عليه و آله، غم‏زده هستم، می خواهم اين سگ را خوش دل ساخته تا خود دل خوش شوم، خواجه اى دارم كه يهودى است و آرزومندم كه از او جدا شوم.


ادامه مطلب

 
 
[ یک شنبه 10 دی 1396  ] [ 07:03 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 261 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  

درباره وبلاگ

بنام خدا هر کس در طول زندگی خودبا حوادث و وقایع تلخ و شیرینی مواجه می شود که تصویر این حوادث در ذهنش می ماند که این دهنیت ها را خاطرات و تجربیات آن فرد می نامند ، بنده نیز چون سایر افراد خاطرات و تجربیات تلخ و شیرینی در طول زندگی داشتم ، آنچه در این وبلاگ خواهد آمد خاطرات و تجربیاتم علاوه بر مطالب عمومی و مذهبی می باشد.
آمار سايت
کل بازديد : 134432 نفر

كل مطالب : 1305 عدد

كل نظرات : 0 عدد

تاريخ ايجاد وبلاگ :
سه شنبه 14 بهمن 1393 


آخرين بروز رساني : یک شنبه 29 بهمن 1396 


پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون