قالب پرشين بلاگdownload

خاطرات و دل نوشته ها
یاد ایامی که در گلشن فغانی داشتم ***** در میان لاله و گل آشیانی داشتم
نويسندگان
شیردل شیروانی انارک

Image result for ‫تصویر برای حکمت 14 نهج البلاغه‬‎

بنام خدا

دو راهکار علوی برای گذر از بحران های اخیر

چه خوب است که در این شرایط تأسی کنیم به روشنگری های امام علی (علیه السلام) که آئین مردم داری و مملکت داری را فقط از ایشان باید آموخت و بس .

1- مردم داری:

امام علیه السلام در نامه به فرماندار خود در مصر، محمدبن ابی بکر، می گوید: «با مردم فروتن، نرمخو، مهربان، گشاده رو و خندان باش، در نگاه هایت و در نیم نگاه و خیره شدن به مردم به تساوی رفتار کن تا بزرگان در درستکاری تو طمع نکنند و ناتوان ها از عدالت تو مأیوس نگردند.»(2)


ادامه مطلب

 
 
[ سه شنبه 19 دی 1396  ] [ 06:38 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Image result for ‫تصویر برای بارش برف و باران در ایران‬‎

بنام خدا

با سلام

مشاهده صحنه هائی از نعمت و رحمت خداوند متعال و بارش باران و برف در میهن اسلامی بعد از مدتهای مدید انتظار مردم باعث شد که بیاد سالهای دبستان و کتاب فارسی بیفتم که در بخشی از آن بسیار زیبا شکرگزاری را از زبان سعدی به نثر بیان کرده بود و عبارت اگر فراموش نکرده باشم اینگونه بود:

منّت خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت (سورهٔ ابراهیم - آیهٔ ۷) هر نفسی (نفس) که فرو می رود ممدّ حیاتست و چون بر می آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب.

از دست و زبان که برآید

کز عهده شکرش به در آید


ادامه مطلب

 
 
[ دوشنبه 18 دی 1396  ] [ 06:58 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Image result for ‫تصویر برای زندگی بدون تلگرام‬‎

بنام خدا

زندگی بدون تلگرام

گاهی در زندگی نیاز به یک تلنگر است  که قطع تلگرام تلنگری بود تا عده ی زیادی متوجه اعتیادشان به شبکه‌های مجازی و دوری از خانواده شان شده باشند .

این چند روز تبدیل به آن طنزی شدیم که می گفت: " امروز اینترنتم قطع شده و مجبور شدم با خانواده وقت بگذرانم، به نظرم آدم‌های خوبی هستند!”؛ هرچند این مطلب طنز است، اما تلخی یک واقعیت را به رخ ما می‌کشد.


ادامه مطلب

 
 
[ یک شنبه 17 دی 1396  ] [ 06:47 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Related image

بنام خدا

با سلام

آنچه این روزها در مملکت پس چند روز ناآرامی دیده میشود صلابت و ایستادگی مردم در برابر توطئه شومی هست که دشمنان این مرز و بوم بدنبال اعتراض به حق مردم نسبت به مسائل روز مملکت اعم از اقتصادی و اجتماعی،به مرحله اجرا گذاشتند و نه تنها باعث به خاک و خون کشیدن عده ای بیگناه و خسارت زیادی به اموال مردم و اموال عمومی جامعه شدند بلکه اعتراض به حق مردم را هم تحت الشعاع عملکرد زشت و بیفایده خود کردند.


ادامه مطلب

 
 
[ شنبه 16 دی 1396  ] [ 07:03 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

Image result for ‫تصویر پرچم ایران‬‎

بنام خدا

با سلام

جکایت این روزهای جامعه را به این دلیل انتخاب کردم که وظیفه خودم میدانم در حد توان از خاک و سرزمین و دینم که نه تنها این روزها بلکه همیشه تاریخ مورد هجوم بیگانگان و خودی های ناآگاه یا وابسته قرار گرفته است دفاع کنم.

در مورد مظلومیت اسلام و مسلمین کتابها نوشته شده و هنوز هم خیلی از مطالب برای مردم جامعه شفاف نشده است و بدلیل اینکه دین خیلی از ماها تقلیدی است و تحقیقی نیست خیلی از مسائل را که بیان هم شده است مورد مطالعه و بررسی و تجزیه و تحلیل قرار نمی دهیم.


ادامه مطلب

 
 
[ جمعه 15 دی 1396  ] [ 08:11 ق.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 261 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  

درباره وبلاگ

بنام خدا هر کس در طول زندگی خودبا حوادث و وقایع تلخ و شیرینی مواجه می شود که تصویر این حوادث در ذهنش می ماند که این دهنیت ها را خاطرات و تجربیات آن فرد می نامند ، بنده نیز چون سایر افراد خاطرات و تجربیات تلخ و شیرینی در طول زندگی داشتم ، آنچه در این وبلاگ خواهد آمد خاطرات و تجربیاتم علاوه بر مطالب عمومی و مذهبی می باشد.
آمار سايت
کل بازديد : 134430 نفر

كل مطالب : 1305 عدد

كل نظرات : 0 عدد

تاريخ ايجاد وبلاگ :
سه شنبه 14 بهمن 1393 


آخرين بروز رساني : یک شنبه 29 بهمن 1396 


پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون