قالب پرشين بلاگdownload

خاطرات و دل نوشته ها
یاد ایامی که در گلشن فغانی داشتم ***** در میان لاله و گل آشیانی داشتم
نويسندگان
شیردل شیروانی انارک

Image result for ‫راز ولادت حضرت علی‬‎

بنام خدا

آيا تنها در روز غدير ولايت اميرالمؤمنين اعلام شد؟

اعلام ولايت امام علي (ع) پيش از غدير بارها و بارها توسط پيامبر اسلام (ص) مطرح گرديد. بريده بن خضيب اسلمي مي گويد: روزي رسول خدا(ص) به جمعي و به من امر فرمود «ما هفت نفر بوديم از جمله ابوبكر، عمر، طلحه و زبير))كه: «سلمو علي علي با مره      المؤ منين.)) [11] «به علي با لفظ امیرالمومنین سلام كنيد)) ما به او به لفظ يا اميرالمؤمنين، سلام كرديم، با آنكه رسول الله زنده و در كنار ما بود.

 

رسول خدا(ص) بارها از امامت امام علي (ع) و يازده فرزند او، و امامان معصوم (ع) سخن گفت، در روز غدير براي امامت امام علي (ع) و ديگر امامان معصوم (ع) بيعت گرفته شد كه فرمود: فامرت ان اخذ البيعه منكم و الصفقه لكم بقبول ما جئت به عن الله عزوجل في علي اميرالمؤمنين، و الاوصياء من بعده الذين هم مني و منه امامه فيهم المهدي الي يوم يلقي الله الذي يقدر و يقضي. پس از طرف خداي عزيز و بزرگ مامورم كه براي علي اميرالمؤمنين (ع) از شما بيعت بگيرم، و براي امامان پس از او نيز بيعت كنيد. اماماني كه همگان از من و تز علي مي باشند، و قائم آنان مهدي (عج) است تا روز قيامت كه به حق قضاوت خواهند شد.

خوشا امشب که فردایش غدیر است

زمان عید شاه بی نظیر است

 الا آزادگان شادی بر آرید

که جشن شاه و سلطان و فقیر است


 
 
[ جمعه 17 شهریور 1396  ] [ 08:38 ب.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

درباره وبلاگ

بنام خدا هر کس در طول زندگی خودبا حوادث و وقایع تلخ و شیرینی مواجه می شود که تصویر این حوادث در ذهنش می ماند که این دهنیت ها را خاطرات و تجربیات آن فرد می نامند ، بنده نیز چون سایر افراد خاطرات و تجربیات تلخ و شیرینی در طول زندگی داشتم ، آنچه در این وبلاگ خواهد آمد خاطرات و تجربیاتم علاوه بر مطالب عمومی و مذهبی می باشد.
آمار سايت
کل بازديد : 201273 نفر

كل مطالب : 1428 عدد

كل نظرات : 0 عدد

تاريخ ايجاد وبلاگ :
سه شنبه 14 بهمن 1393 


آخرين بروز رساني : چهارشنبه 30 خرداد 1397 


پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون