قالب پرشين بلاگdownload

خاطرات و دل نوشته ها
یاد ایامی که در گلشن فغانی داشتم ***** در میان لاله و گل آشیانی داشتم
نويسندگان
شیردل شیروانی انارک

Image result for ‫توبه حقیقی‬‎

بنام خدا

توبه حقیقی فرد گناهکار

در زمان امام صادق یک شیعه بود در دربار کار می‌کرد در دربار بنی‌عباس، یکی از دوستانش گفت تو که شیعه هستی یک بار هم برویم خانه امام صادق.

گفت رویم نمی‌شود، آخر من کارمند طاغوتم حالا بیایم خدمت امام صادق، اصلاً امام صادق راهم نمی‌دهد.

گفت من وقت می‌گیرم. خلاصه وقت گرفت و این دلالی کرد و این آقا را که در دربار بود برد خانه امام صادق و امام صادق یک نگاهی به این کرد و این نگاه نگاه ولایتی بود. در عمق دل ایشان اثر کرد

گفت آقا راستش را بخواهی من عمری است در دربار بودم پول‌های حسابی جمع کرده‌ام ولی شیعه شما هستم می‌شود توبه کنم فرمود توبه‌ات سخت است گفت چیه؟

امام فرمود: تمام اموالت که از راه گناه است همه را باید پس بدهی به صاحبش. هر کدام را هم که نمی‌شناسی من امام صادق به تو اجازه می‌دهم بدهی به فقرا.

گفت آقا حتی لباس‌هایم، فرمود توبه تو سخته، گفت اگر یک همچین توبه‌ای بکنم چی؟ گفت من امام صادق ضامنم برای تو بهشت را.

این امام صادق و این جلسه مبارک باعث شد این آقا رفت و از شغلش استعفا داد و اجناس را داد و اموال را دادو حتی لباس‌هایش را داد و یک لنگ بست و اصلاً رفت در خانه نشست. این رفیقش که دلالی این کار خیر را انجام داده بود، دید عجب کودتایی شد درون این، رفت به رفیق‌هایش گفت این آمده این طرف، آن طرفی بوده این طرفی شده، حالا ما برویم خانه‌اش.

یک روز این دلال آمد دید دوستش دارد می‌میرد. گفت حالت چه طور است گفت دقیقه‌های آخر عمرم است.

ای دلالی که من را بردی خانه امام صادق خدا خیرت دهد. خدا جزای خیرت دهد من را نجات دادی.

این را دعا کرد و لحظه آخر گفت آقا آقا این امام صادق است به وعده خودش وفا کرد، گفت اگر تو توبه کنی من امام صادق ضامن می‌شوم برای تو بهشت را. امام صادق بهشت را ضمانت کرد، گفت و نفس آخر را کشید

دلال گفت دویدیم شیعیان را دعوت کردیم، گفتیم بابا این، این طرفی است حالا اگر در دربار مرده بود چه قدر دنگ و فنگ داشت یک تشییع جنازه‌ای و مراسمی و باشکوه مراسم کفن و دفن و مراسم را انجام دادیم و بعد از مدتی من رفتم خدمت امام صادق، تا در را زدم قبل از این که امام صادق بگوید کیه، گفت آقایی که مثلاً از کوفه آمدی، ما فلان ساعت فلان دقیقه به وعده خودمان وفا کردیم.

منبع : درسهای حجه الاسلام قرائتی، برنامه درس‌هایی از قرآن، تفسیر سوره فلق


 
 
[ چهارشنبه 22 شهریور 1396  ] [ 02:57 ب.ظ ] [ شیردل شیروانی انارک ]
نظرات 0

درباره وبلاگ

بنام خدا هر کس در طول زندگی خودبا حوادث و وقایع تلخ و شیرینی مواجه می شود که تصویر این حوادث در ذهنش می ماند که این دهنیت ها را خاطرات و تجربیات آن فرد می نامند ، بنده نیز چون سایر افراد خاطرات و تجربیات تلخ و شیرینی در طول زندگی داشتم ، آنچه در این وبلاگ خواهد آمد خاطرات و تجربیاتم علاوه بر مطالب عمومی و مذهبی می باشد.
آمار سايت
کل بازديد : 201263 نفر

كل مطالب : 1428 عدد

كل نظرات : 0 عدد

تاريخ ايجاد وبلاگ :
سه شنبه 14 بهمن 1393 


آخرين بروز رساني : چهارشنبه 30 خرداد 1397 


پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون